20 Temmuz 2010 Salı

12 EYLÜLCÜLER YARGILANACAK MI DEDİNİZ!!!


25 Ekim 1993'ten beri 12 eylül 1980 darbesini gerçekleştiren askerlere dava açılmasını önleyen geçici anayasa maddesi oluyor bu geçici 15. madde. Evet geçici deniyor ama yıllardır geçemedi gitti bir türlü. Yıllardır seçim zamanlarında hemen hemen her parti kullandı bunu değiştirmeyi seçim programlarında, ama henüz gerçekleştirebileni görmedik. Akp hükümeti bu sefer kararlıymış. Kaldıracağım o maddeyi. Yargılayacağım Darbecileri. Adalet yerini bulacak diyor ama bakalım TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN ne diyor bu konu hakkında? :

TRT-1 Enine Boyuna programı
Konuk: Adalet Bakanı Sadullah Ergin...

Murat Yetkin soruyor: 12 Eylül'ü yapanlar yargılanabilecek mi? Bir savcı dava açabilek mi?
Bakan yanıt veriyor: Şu anda yargılanacak ya da yargılanamayacak demek mümkün değil. Yargıda 2+2 = 4 değildir.

Radikal Gazetesi Ankara temsilcisi Murat Yetkin tekrar soruyor: 12 Eylül'ün sorumluları yargılanacaklar mı?

Bakan: "mağdurlar başvuru yapabilirler, yargılanıp yargılanmama konusunda mahkeme karar verecek."

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu da aynı soruyu tekrar soruyor ve diyor ki "Siz bu değişikliği hazırlarken yargılama yapılıp yapılmayacağı konusunda bir fikriniz yok muydu?"

Bakan yine aynı şeyleri tekrarlıyor ve diyor ki: "Bu değişiklikte asıl önemli olan şey anayasadan bu ayıbın kaldırılmasıdır"

E ne oldu şimdi? Yoksa bütün söylenenler sizin TBMM'nin ceylan derisi koltuklarında ömür boyu oturabilmeniz için hazırladığınız yeni Anayasa için oyun mu? Yok canım o kadar da değildir. Tamam hani yalanlarınıza alıştık ama en azından içini doldurun be kardeşim!!


Erhan BACAKSIZ

odatv.com a teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

değerli yorumlarınızla sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz. teşekkürler.