20 Temmuz 2010 Salı

Başbakan yine döktürdü.


Hepimiz alıştık Akplilerin birbirinden mucize çözüm önerilerine. Bugün bir yenisini daha ekledi sevgili(!) Başbakanımız: "ALKOL İÇME ÜZÜM YE" Bunu duyunca Allahım benim aklıma neden böyle dahiyane fikirler gelmiyor. Neden bir kere de şu aciz kuluna gülmüyorsun dedim. Fikir mükemmeldi belki de sınırlarını zorlayarak alkollerin üretiminde üzümün - ki bu sadece şarap için geçerli. Bira içme arpa ye Rakı içme anason ye falan da demeliydi bence - katkısını bulmuş olmalı. Hayır anlamadığım nokta Başbakan olarak ne yiyip ne içeceğime nasıl da karışma yetkisi buluyor kendinde? Yarın öbür gün bu konuda da bir yasa taslağı getirirse önümüze şaşırmayalım alt yapı hazırlıyor olmalı. Fazla uzatmıcam yazımı Akp'lilerin daha önceki talihsiz açıklamalarıyla sonlandırıcam. Zaten sizlerin de hafızasına kazınmıştır bunlar. İşte bir kaç tanesi:

__ "Beş ay öpüşmeyin"- Sağlık Bakanı Recep Akdağ. Domuz gribinin yaygın olduğu dönemde çözüm önerisi.

__"Sel riski varsa üst kattaki komşunuzda kalın"- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek.

__"Ankaralılar tatile çıksın"- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. Ankaradaki su kesintisine çözüm önerisi.

__"Emekli kuyruğu çile değil sosyal aktivite"- PTT Genel Müdür Osman Vural. Emekli maaşlarını evlerde dağıtmayı uygulamaya koymuşlar ama rağbet olmamış evdeki gelin damat çocuk falan paraya el koyabilirlermiş ayrıca da kuyrukta yaşlılar yaşıtlarını görüp gülüp eğleniyorlarmış(!).
__"Demokratikleşme için güneydoğu'dan ikinci eş almak"- Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı. Hasımlık yerine hısımlık diye bir isim koymuş bu formüle. Bu şekilde hallolucakmış bütün problemler.

Evet arkadaşlar belki de benim hatırlayamadığım gündemden bir şekilde kurtulan daha nice açıklamalar vardır. İlgiyle İzliyoruz..

Erhan Bacaksız

1 yorum:

değerli yorumlarınızla sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz. teşekkürler.