19 Temmuz 2010 Pazartesi

BU ZAMANDA SANSÜR MÜ?Türkiye halkı bu zamana dek maruz kalmadığı kadar sansüre maruz kalıyor. Adeta ikinci istibdat dönemi yaşanıyor ülkemizde. Bu duruma karşı olan bizler her platformda sansüre tepkimizi ortaya koyup gerektiğinde yürüyüşler düzenliyoruz ama sesimizi Ankara'ya daha doğrusu Ankara'daki yetkililere iletemiyoruz bir türlü.
Biz Sansüre Sansür dedikçe onlar sansürlemeyi daha da yaygın ve kolay hale getiriyorlar. Peki biz ne istiyoruz? Bir de burdan seslenelim:

Bizler;


* Başımızda bizi yöneten insanların halkın sesine kulak vermelerini, kendi doğrularını bir kenara bırakıp objektif bir şekidle karar vermelerini İSTİYORUZ!

* Yüklenmemesi gerektiği düşünülen ve sorumsuz bir kişinin yüklediği video sebebiyle acımasızca bir ülkenin vatandaşlarının cezalandırılmasına artık tahammül EDEMİYORUZ!

* www.youtube.com u yasaklayıp kamera karşısına geçerek "Ben giriyorum, siz de girin" diyen Başbakan'ın artık mantıklı hareket etmesini BEKLİYORUZ!

* Bu ve bunun gibi birçok sitenin yasaklanmasının, buna ortam hazırlayan insanların işine yaradıklarının bizim bildiğimiz gibi bu yasakları koyanların da bilmesini İSTİYORUZ!

* İnternetin bir özgürlük olduğunu ve her türlü özgürlüğün kısıtlanmasına karşı olduğumuzu bir kez daha dile GETİRİYORUZ!

* Bu vatanı çağdaş, özgürlükçü, Aydın, Demokrat Mustafa Kemal'den devralmış Mustafa Kemal'ler olarak ilerlemeyi engelleyen her türlü duruma karşı ÇIKIYORUZ!

* Bir yılı aşkın süredir yasaklanmış olan www.youtube.com a ve bunun gibi binlerce siteye artık özgürce ulaşmak İSTİYORUZ!
Erhan BACAKSIZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

değerli yorumlarınızla sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz. teşekkürler.