2 Şubat 2012 Perşembe

Sayın Hüseyin Çelik Ne Güzel Söylüyorsun!


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, halen çeşitli medya organlarında tartışılmakta olan Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve andımız hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Önce "GENÇLİĞE HİTABE AYET Mİ?" dedi;

Mustafa Kemal Atatürk'ün biz gençlere hitaben söylediği Gençliğe Hitabe ile Dini inançların Kutsal Kitaplarındaki Ayet'leri kıyasladı.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı dönemin başlarında kendisine yabancılardan çok mektup geldiğini söyleyen Çelik, Yabancı uyruklu vatandaşların çocuklarının her sabah Andımız'ı okumasından şikayetçi olduklarını ve bunu haklı bulduğunu beirtti.

Bununla da yetinmeyen Çelik Atatürk'ü koruma kanununa ithafen Peygamberi koruma kanunu yok dedi.

Sayın Çelik galiba hangi ülkede, hangi rejimde olduğunu unutuyur. Burası Ak Parti İslam Devleti değil, Laik Türkiye Cumhuriyetidir.

Burada her vatandaş dini inancını istediği gibi yaşama hakkına sahiptir. Bu nedenle sizin Ulu Önder Mustafa Kemal'le bir Peygamberi kıyaslamanız son derece yanlıştır.

ve Ayrıca çok merak ettiğim bir şey var ki, Acaba Hristiyan bir aile size mektup yazıp çocuğunun İslamiyet dersi olan Din Derslerinden Muaf tutulmasını istese aynı duyarlılığı gösterir miydiniz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

değerli yorumlarınızla sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz. teşekkürler.